Ολοκληρώθηκε με απόλυτη επιτυχία η 18η Δεξιοτεχνία Πτολεμαΐδας η οποία προσμετρά στο πρωτάθλημα Ελλάδος.
Συμμετείχαν συνολικά 42 δεξιοτέχνες οδηγοί από την Θεσσαλονίκη, Κοζάνη Αλεξανδρούπολη, Δράμα, Καβάλα, Πτολεμαΐδα, Φλώρινα, Κιλκίς, Κατερίνη , Ξάνθη.

Νικητής αναδείχτηκε για άλλη μία φόρα ο πανάξιος πρωταθλητής Δημήτρης Καρατοπαλίδης με Peugeot 106 ο οποίος πέτυχε καλύτερο χρόνο ημέρας και φυσικά ήταν ο νικητής στην κατηγορία Α.
Νικητής στην κατηγορία Β ήταν ο Οικονομίδης Κυριάκος από την Θεσσαλονίκη με ενώ νικητής στην κατηγορία Γ ήταν  Προδρομίδης Αλέξανδρος OPEL Manta Αλεξανδρούπολη.

Από τους τοπικούς οδηγούς της Πτολεμαΐδας διακρίθηκαν :

1.Καρυπίδης Θεόκλητος Opel Ascona
2.Χαράλαμπος Χρυσανθόπουλος BMW-M3

Τέλος η ομάδα του Chatzihristos Rally Team Florina συμμετείχε με 5 αυτοκίνητα..!!! και με οδηγούς τον Τάσο Χατζηχρήστο ο οποίος συμμετείχε και ολοκλήρωσε με επιτυχία τον αγώνα λαμβάνοντας μέρος και στις 3 !!! κατηγορίες με αυτοκίνητα  Lada Niva 4x4 ,Alfa Romeo Sprint ,Mercendes 190E 2,3 -16, προσφέροντας πλούσιο θέαμα με υψηλό αγωνιστικό πνεύμα.

Τιμήθηκε από τους διοργανωτές του αγώνα για άλλη μια φορά ως τοπικός οδηγός!
Αξιοσημείωτες ήταν και οι υπόλοιπες 2 συμμετοχές από την Φλώρινα με οδηγούς τον
1) Οδυσσέα Νικολάου με αυτοκίνητο LADA 110
2) Γιάννη Τσανδέσκη με LADA 21011 έτους κατασκευής 1977,κατάφεραν να τερματίσουν και οι τρεις μέσα στον συναγωνισμό αν και συμμετείχαν για πρώτη φορά στον αγώνα !!!

Συγχαρητήρια στους διοργανωτές του αγώνα στην Αυτοκινητιστικής Λέσχης Πτολεμαΐδας (Α.Λ.Π) στην Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας  τον Δήμο Πτολεμαΐδας ,Τροχαία Πτολεμαΐδας, ΕΚΑΒ, Πυροσβεστική υπηρεσία , φυσικά σε όλους τους επιδέξιους δεξιοτέχνες οδηγούς για τον άψογο αγώνα που μας δώσανε όλοι τους.

Η ομάδα του Chatzihristos Rally Team Florina θεωρεί υποχρέωση της να ευχαριστήσει τους χορηγούς που την υποστηρίζουν :